حرکت اما واتسون نویسنده بازیگری بازیگران

حرکت: اما واتسون نویسنده بازیگری بازیگران بازیگر مدرسه زندگی آلبوم میلیون

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی صاحب‌نظری شرکت انرژی اتمی در مسایل فنی, تاوان نقض برجام ، خدمات کنسولی به وس

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در خصوص درخواست مسعود بارزانی از کشور عزیزمان ایران جهت میانجی‌گری میان اقلیم کردستان و بغداد، ابراز امیدواری کرد که عقلانیت و د

صاحب‌نظری شرکت انرژی اتمی در مسایل فنی, تاوان نقض برجام ، خدمات کنسولی به وس

سخنگوی وزارت خارجه اعلام کرد؛ صاحب نظری شرکت انرژی اتمی در مسایل فنی/خدمات کنسولی به وسیله شرکت های قانونی/تاوان نقض برجام

عبارات مهم : ایران

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در خصوص درخواست مسعود بارزانی از کشور عزیزمان ایران جهت میانجی گری میان اقلیم کردستان و بغداد، ابراز امیدواری کرد که عقلانیت و درایت در مجموعه منطقه یاری کند اوضاع پیچیده امروز در این نقطه حساس از دنیا بیش از این پیچیده تر نشود.

به گزارش ایسنا، بهرام قاسمی روز دوشنبه در نشست هفتگی خود با خبرنگاران در پاسخ به سوالی در رابطه با گزارش روزنامه دیلی تلگراف مبنی بر این که “مقامات انگلیس دلواپس اند که پیشرفت ناگهانی کره شمالی در توسعه تسلیحات هسته ای اش در نتیجه کمک مخفیانه کشور عزیزمان ایران حاصل شده است باشد”، گفت: این مساله حرف و ادعایی بی جا بوده و قابل اعتنا نیست. در بعضی از رسانه ها ادعاهای بسیاری مطرح می شود که درست نیستند در نتیجه پرداختن به آنها تلف کردن وقت است.

صاحب‌نظری شرکت انرژی اتمی در مسایل فنی, تاوان نقض برجام ، خدمات کنسولی به وس

وی در پاسخ به پرسش دیگری در رابطه با این که قرار است رفراندوم اقلیم کردستان عراق در موعد مقرر برگزار شود این در حالی است که آقای بارزانی در مصاحبه ای که داشتند از کشور عزیزمان ایران درخواست کردند جهت آخر دادن به اختلاف میان اربیل و عراق به آنها کمک کنند، پاسخ دولت کشور عزیزمان ایران به این خواسته آنها چیست؟ خاطرنشان کرد: ما علاقه مند هستیم مذاکراتی که از گذشته بین اربیل و بغداد شروع شده است بود ادامه پیدا کند و این مذاکرات بتواند به نتیجه های مثبتی بینجامد.

قاسمی تاکید کرد: مواضع جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در خصوص عراق، حاکمیت ملی و تمامیت ارضی این کشور و هم چنین اوضاع رفراندوم بیان شده است و من دیگر آن را تکرار نمی کنم. امیدوارم هستم عقلانیت و درایت در مجموعه منطقه یاری کند اوضاع پیچیده امروز در این نقطه حساس از دنیا بیش از این پیچیده تر نشود. جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران تا حد توان با توجه به ارتباطات خوبی که با اکراد، دولت مرکزی و سایر گروه ها و شخصیت های عراقی داشته و دارد تلاش می کند بتواند تا حد زیادی از بروز بعضی بحران ها که می تواند تا حد زیادی مخرب و خطرناک باشد جلوگیری کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در خصوص درخواست مسعود بارزانی از کشور عزیزمان ایران جهت میانجی‌گری میان اقلیم کردستان و بغداد، ابراز امیدواری کرد که عقلانیت و د

اگر کشوری در اجرای تعهدات برجامی خود کوتاهی کند تاوان سنگینی می پردازد

سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به این پرسش که رییس شرکت انرژی اتمی به تازگی در مصاحبه با مجله اشپیگل اعلام کرده که اگر آمریکا از توافق برجام خارج شود و اروپایی ها به برجام متعهد بمانند، ممکن است کشور عزیزمان ایران همچنان با اروپا به برجام ادامه دهد، گفت: برجام یک توافق دوجانبه نیست، بلکه یک توافق چندجانبه است که با قطعنامه شورای امنیت شرکت ملل مورد تایید این شرکت قرار گرفته است.

قاسمی بیان کرد: برجام مکانیزم و ضوابط خود را دارد و تمامی تعهدات دو طرف در چارچوب برجام دیده شده است است و هرگونه اقدامی که مغایر با محتوای برجام باشد و در واقع نقض کننده برجام و بدعهدی نسبت به آن باشد ما عنوان را در هیات عالی نظارت بر برجام پیگیری می کنیم. این هیات جهت تمامی شرایط و اتفاقاتی که ممکن است رخ دهد سناریوهای مورد نیاز را اندیشیده است و در صورتی که بعضی از فریضه هایی که مطرح می شود اتفاق بیفتد ما قاطعانه برخورد می کنیم و نقض تعهدات مندرج در برجام از سوی دیگران را تحمل نمی کنیم.

صاحب‌نظری شرکت انرژی اتمی در مسایل فنی, تاوان نقض برجام ، خدمات کنسولی به وس

وی افزود: به طور قطع موفقیت برجام به رعایت تمامی تعهدات از سوی تمامی کشورهای متعهد منوط است.

قاسمی گفت: اگر کشوری در اجرای تعهدات خود کوتاهی کند و تعهداتش را به هر دلیلی انجام ندهد باید تاوان سنگینی به خاطر عدم اجرای تعهداتش بپردازد. حالا این کشور می تواند آمریکا یا هر کشور دیگری باشد.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در خصوص درخواست مسعود بارزانی از کشور عزیزمان ایران جهت میانجی‌گری میان اقلیم کردستان و بغداد، ابراز امیدواری کرد که عقلانیت و د

سخنگوی دستگاه دیپلماسی ادامه داد: همان طور که قبلا بیان شده است است کشور عزیزمان ایران شروع کننده نقض برجام نخواهد بود و در برابر نقض برجام به وسیله هر کشور دیگری تصویر العمل های مورد نیاز را خواهد داشت و نقض برجام به وسیله دیگران را تحمل نمی کند.

وی تاکید کرد: بقاء و اجرای موفقیت آمیز برجام به متعهد ماندن و اجرای دقیق تعهدات به وسیله تمامی کشورهای متعهد است و هر کشوری که نتواند یا نخواهد تعهدات خود را اجرا کند حتما با تاوان و خسارت های جبران ناپذیری مواجه می شود.

صاحب‌نظری شرکت انرژی اتمی در مسایل فنی, تاوان نقض برجام ، خدمات کنسولی به وس

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در ادامه این نشست در پاسخ به سوالی مبنی بر این که بعد از بازی کشور عزیزمان ایران و سوریه بعضی حواشی به وجود آمده و تعدادی از منابع خارجی اعلام کردند که فدراسیون فوتبال سوریه از کشور عزیزمان ایران به خاطر الزام تماشاگرانش به رعایت حجاب شکایت کرده و این پرسشها در حالی است که کشور عزیزمان ایران در چند سال گذشته حمایت جدی از سوریه در مبارزه با تروریسم داشته است؟ تصریح کرد: با ارتباط دادن پرسشها ورزشی با سیاست های کشور عزیزمان ایران در سوریه موافق نیستم. آن چه در یکی دو روز اخیر در رسانه ها مطرح شده، اشتباه بوده و من از چنین شکایتی اطلاع ندارم.

وی گفت: به نظر می رسد آن چه فدراسیون سوریه دنبال می کند تلاش جهت گرفتن امتیازات ورزشی بیش تر جهت پرسشها آتی خود است.

قاسمی تاکید کرد: تا جایی که می دانم مسائلی که در رسانه ها در مورد این قضیه مطرح شده است است با واقعیت منطبق نیست.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی در مورد پرسشها ایجاد شده است جهت دو مدرسه ایرانی در شارجه و ابوظبی امارات متحده عربی، تصریح کرد: علی رغم بعضی از اظهارنظرها مساله ایجاد شده است را سیاسی نمی دانم. این عنوان قدیمی است و یکی دو سالی است که بعضی از مباحث فنی بین این مدارس و مقامات شارجه و ابوظبی وجود داشته هست. پرسشها فنی از جمله پرسشها مربوط به ساختمان این مدارس، مدیریت آن، کتب درسی و چگونگی مدیریت این مدارس با توجه به قوانین داخلی ابوظبی و شارجه مطرح است.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با توجه به مذاکراتی که در حال انجام است دو طرف بتوانند به تفاهم های مورد نیاز دست پیدا کنند.

قاسمی گفت: مدرسه شارجه تعطیل شده است و همان طور که گفتم امیدواریم با مذاکراتی که در حال انجام است مجدد شاهد شروع فعالیت این مدرسه باشیم. مدرسه ابوظبی نیز هنوز به کار خود ادامه می دهد و مسئله اساسی که به وجود آمده مربوط به مدرسه ایرانی در شارجه است.

از درخواست طرف ژاپنی راجع به عنوان کره شمالی در سفر به کشور عزیزمان ایران اطلاعی ندارم

همکاری کشور عزیزمان ایران و کره شمالی در حوزه هسته ای موضوعی نسنجیده و دور از واقعیت است

سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به این پرسش که هفته گذشته شاهد سفر نماینده نخست وزیر ژاپن به پایتخت کشور عزیزمان ایران بودیم و بعد از این سفر رسانه های ژاپنی مطرح کردند که هیات ژاپنی در سفر به پایتخت کشور عزیزمان ایران از مقامات ایرانی خواسته است که نسبت به آزمایشات اتمی کره شمالی موضع گیری کند، ولی کشور عزیزمان ایران این اقدام را انجام نداده و در پی این امر در روزهای اخیر شاهدیم که بعضی از رسانه های غربی بین کشور عزیزمان ایران و آزمایشات اتمی و هیدروژنی کره شمالی به دنبال ایجاد روابطی هستند، گفت: همان طور که شما اشاره کردید ما اخیرا سفر فرستاده خاص نخست وزیر ژاپن به پایتخت کشور عزیزمان ایران را داشتیم و به طور قطع در جریان این سفر بحث کره شمالی و بحرانی که در شبه جزیره ایجاد شده است یکی از مباحث بوده که به وسیله دو کشور در مورد آن گفت وگو انجام شده است است ولی این که طرف ژاپنی در جریان این ملاقات ها خواسته مشخصی از کشور عزیزمان ایران مطرح کرده باشد از این عنوان اطلاعی ندارم و آنچه که شما مطرح کردید عنوان جدیدی است.

وی ادامه داد: عنوان شبه جزیره عنوان مهمی است و حتما در جریان این مذاکرات دو طرف نظرات خود را جهت یکدیگر تبیین کرده اند. آن چه که در اوضاع شبه جزیره و اوضاع جهانی شاهد آن هستیم وضعیتی پیچیده و شاید خطرناک است.

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان بیان کرد: اوضاع تازه در شبه جزیره کره و مباحثی که در مورد آزمایش موشک های اتمی و هیدروژنی مطرح شده است بر نگرانی های جهانی در سطح وسیعی افزوده است و ممکن است باعث یکسری تنش ها شود.

وی خاطرنشان کرد: آن چه که رسانه ها اطراف همکاری های کشور عزیزمان ایران و کره شمالی در این زمینه مطرح می کنند گفتاری نسنجیده و دور از واقعیت هست. ما در این خصوص هیچ ارتباطی با کره شمالی نداشته ایم و مواضع جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران اطراف تسلیحات کشتار جمعی مواضع روشن و براق است که از گذشته بر آن تاکید داشته ایم.

به گزارش ایسنا، خبرنگاری از سخنگوی وزارت خارجه در مورد برگزاری نشست آستانه 6 که قرار است آخرهای شهریور ماه در پایتخت قزاقستان برگزار شود، پرسید که اودر پاسخ گفت: آستانه 6 در ادامه مباحث آستانه 5 است و باید مواردی که در نشست قبلی مطرح شده است مورد پیگیری قرار گیرد و نهایی شود.

وی گفت: قبل از شروع نشست مهم آستانه 6 در روز نخست، اجلاس کارشناسان سه کشور برگزار می شود و امیدواریم مباحثی که از جلسات قبل باقی مانده نهایی شود و مرزها، حدودها و نیروهای ناظر جهت مناطق کم کردن تنش مشخص شوند و طرح هایی که در این زمینه مطرح هستند روند اجرایی به خود بگیرند.

قاسمی در ادامه در پاسخ به سوالی در مورد از بین بردن بعضی از اپلیکیشین های کشور عزیزمان ایران از اپ استور و تحریم هایی که در این زمینه بر روی اپلیکیشین های کشور عزیزمان ایران اعمال شده است و آخرین پیگیری ها جهت حل این موضوع، گفت: این تحریم ها ربطی به برجام ندارد و مربوط به سایر تحریم هایی است که آمریکایی ها اعمال کرده اند.

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان ادامه داد: تا آنجا که می دانم وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حال پیگیری این عنوان هستند.

وی در ارتباط با پیگیری جدی پروژه کشور عزیزمان ایران هراسی از سوی آمریکایی ها و تهدیدهایی که آنها به طور متوالی جهت خروج از برجام مطرح می کنند، گفت: همان طور که پیش از این گفتیم آمریکایی ها تلاش دارند کشور عزیزمان ایران را از مزایای برجام محروم کنند البته در این زمینه موفقیت چندانی نداشتند و نمونه آن توافقاتی است که بین کشور عزیزمان ایران و کشورهای اروپایی و همچنین کشورهای آسیایی منعقد شده است است.

قاسمی با اشاره به نوسانات موضع گیری های مقامات آمریکایی در ارتباط با پرسشها بین المللی، بیان کرد: این نوسانات الزاما فقط در مورد برجام نیست بلکه مجموعه سیاست های آمریکا در حوزه اروپا و دنیا متغیر است و این تا حدود زیادی عرصه جهانی را با دشواری های زیادی مواجه کرده است.

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در پاسخ به سوالی در مورد سفر ظریف به نیویورک و احتمال برگزاری نشست وزرای خارجه 1+5 در حاشیه مجمع عمومی شرکت ملل، تصریح کرد: آقای ظریف در راس هیات بلندپایه جهت شرکت در مجمع عمومی شرکت ملل مثل سال های گذشته به نیویورک سفر می کند. جهت انجام دیدارهای احتمالی ایشان با دیگر مقامات شرکت کننده در این اجلاس در حال برنامه ریزی هستیم.

وی در مورد تهدیدهای اخیر اسرائیل علیه کشور عزیزمان ایران و بیانات تازه یکی از مقامات این رژیم مبنی بر اینکه اسرائیل به تنهایی نمی تواند با کشور عزیزمان ایران مقابله کند و باید آمریکایی ها نیز در این ارتباط اسرائیل را همراهی کنند، گفت: سیاست های آمریکا در منطقه روشن هست. آنها با پیش بردن پروژه ای چون کشور عزیزمان ایران هراسی و مطرح کردن اتهامات علیه کشور عزیزمان ایران نفس می کشند و زندگی می کنند. آنها همواره به دنبال این هستند که یک دشمن فرضی جهت خود داشته باشند و در این چارچوب خطر کشور عزیزمان ایران را برجسته می کنند تا از خزانه دیگر کشورها بهره مند شوند.

قاسمی خاطرنشان کرد: نباید این بیانات را خیلی جدی گرفت و به آن توجهی نشان داد.

نماینده آمریکا در شرکت ملل به علت اهداف و امیال شخصی علیه برجام اقدام می کند

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در پاسخ به سوالی در مورد ادعاهای اخیر نیکی هیلی نماینده آمریکا در شرکت ملل در ارتباط با برجام و نظارت بر فعالیت های هسته ای ایران، تصریح کرد: برجام چارچوب های خود را دارد و همه چیز در چارچوب برجام دیده شده است است از جمله در مورد بازرسی ها و نظارت بر فعالیت های هسته ای ایران. از این رو هیچ کس نمی تواند تفاسیر خودساخته و برداشت های شخصی اش از برجام را مطرح کند و فکر می کنم آژانس نیز با توجه به ارزش و جایگاه خود نمی تواند و اجازه نمی دهد که دیگران برایش تعیین وظیفه کنند و امیال خود را تحمیل کنند.

قاسمی خاطرنشان کرد: به نظر می رسد نماینده آمریکا در شرکت ملل به علت اهداف و امیال شخصی خود دست به اقداماتی می زند که باعث ایجاد زحمت زیاد جهت خود او می شود و حاصل چندانی نیز به همراه ندارد.

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در پاسخ به سوالی در مورد صداهای متفاوت و بعضا متناقضی که این روزها در مورد روابط کشور عزیزمان ایران و عربستان مطرح می شود از جمله اینکه چندی پیش یکی از رسانه ها مطرح کرده بود که بعد از سفر هیات ایرانی و عربستانی به پایتخت کشور عزیزمان ایران و ریاض این احتمال وجود دارد که سفارت دو کشور بازگشایی شود و از طرف دیگر شاهد بیانات خصمانه عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان علیه کشور عزیزمان ایران بودیم، گفت: آنچه که بعضا در رسانه ها و دنیای سیاست مطرح می شود سخنان متناقض و متفاوتی هست. ما صداهای متفاوتی می شنویم و لزوما نباید به همه این صداها و اخبار توجه کرد و یا آنها را جدی گرفت.

وی در مورد سخنان عادل الجبیر علیه ایران، گفت: فکر می کنم که ایشان دچار یک خودشفتگی مجدد شده است است یا احتمالا می خواسته در مورد عنوان دیگری صحبت کند اشتباها نام کشور عزیزمان ایران را به زبان آورده است.

خبرنگار دیگری از قاسمی پرسید که وقت سفر هیات های ایرانی و عربستانی به پایتخت کشور عزیزمان ایران و ریاض چه موقع خواهد بود و بعد از اتمام حج وقت گفت وگو بین پایتخت کشور عزیزمان ایران و ریاض است که اودر پاسخ گفت: همه چیز در دیپلماسی و سیاست خارجی ممکن هست. در عین حال هنوز تاریخ دقیق سفر این دو هیات مشخص نشده است ولی پیش از این هم گفتم دو هیات ویزای خود را دریافت کردند و احتمالا بعد از اتمام کامل مراسم حج این سفرها انجام می شود.

وی افزود: این سفرها در چارچوب دیدار از اماکن دیپلماتیک دو کشور انجام خواهد شد.

سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به سوالی مبنی بر این که با توجه به سفر وزیر خارجه پاکستان به تهران، این احتمال وجود دارد که در مورد تعیین وظیفه سرباز ربوده شده است کشور عزیزمان ایران در میرجاوه نیز بین دو کشور گفت وگو و مشورت شود، تصریح کرد: این پرونده مفتوح است و در دستور کار وزارت خارجه واقع شده است است و می تواند در جریان این سفر و مشورت هایی که انجام می شود مورد پیگیری قرار گیرد.

قاسمی در پاسخ به این پرسش که با توجه به نداشتن رابطه سیاسی کشور عزیزمان ایران با میانمار تا کنون پایتخت کشور عزیزمان ایران چه اقداماتی انجام داده تا بتواند به مردم مسلمان این منطقه کمک کند؟ گفت: کشور عزیزمان ایران با میانمار رابطه سیاسی دارد البته ما سفارت در این کشور نداریم و سفارت کشور عزیزمان ایران در تایلند به عنوان سفارت آکردیته عمل می کند.

وی ادامه داد: با شدت گرفتن بحران در میانمار، سفارت کشور عزیزمان ایران در تایلند تلاش هایی را شروع کرد که با دولت میانمار تماس ها و مشورت هایی داشته باشد تا کشور عزیزمان ایران بتواند کمک های انسان دوستانه خود را جهت مردم این منطقه ارسال کند و به همراه این کمک ها یک هیات نیز به کشور میانمار اعزام شود ولی تا کنون دولت میانمار مجوز این کار را صادر نکرده و البته این امر فقط مختص به کشور عزیزمان ایران نیست و در مورد سایر کشورها نیز دولت میانمار از این سیاست پیروی کرده و مجوزی صادر نکرده است.

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان ادامه داد: ما در حال تلاش هستیم که از طریق بنگلادش کمک های انسان دوستانه خود را به آوارگان میانمار که به بنگلادش رفته اند ارسال کنیم و بتوانیم به این آوارگان که در بنگلادش هستند کمک های انسان دوستانه ارائه کنیم.

خبرنگاری از سخنگوی وزارت خارجه پرسید که نظر کشور عزیزمان ایران در مورد روش تازه آمریکا در افغانستان چیست با در نظرگرفتن این که به نظر می رسد آمریکایی ها در این روش به دنبال زیاد کردن نیروهای نظامی خود در افغانستان و ایجاد پایگاه های دائمی نظامی در این کشور هستند و از طرف دیگر این احتمال وجود دارد که در جریان سفر وزیر خارجه پاکستان به پایتخت کشور عزیزمان ایران مقامات دو کشور در این ارتباط با یکدیگر گفت وگو کنند که اودر پاسخ گفت: طبیعی است که در دیدارهای منطقه ای بین مقامات کشورها از جمله دیدار وزیر خارجه پاکستان با مقامات ایرانی اطراف پرسشها مورد علاقه دو کشور و همچنین پرسشها منطقه بحث و مشورت شود. باید بگویم از نظر ما عنوان افغانستان هیچ راه حل نظامی ندارد و باید جهت اینکه افغانستان در مسیر صلح و امنیت پایدار قرار بگیرد، تلاش شود.

قاسمی تاکید کرد: حضور کشورهای فرامنطقه ای و دخالت نظامی آنها در این کشور نشان داده که این کارها نهایتا اوضاع افغانستان را بحرانی تر می کند و باعث ایجاد پرسشها منطقه ای نیز می شود. کسانی که به آینده افغانستان علاقه مند هستند باید دخالت های بی جای خود را در این منطقه کم کردن دهند و اجازه دهند که مردم افغانستان با مشورت و تعامل زیاد آینده خود را تعیین کنند.

خبرنگاری به فرا رسیدن سالگرد 11 سپتامبر اشاره کرد و گفت که فاکس نیوز اخیرا اخباری را منتشر کرده مبنی بر این که عربستان از عوامل 11 سپتامبر حمایت مالی کرده هست، نظر جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در ارتباط با این عنوان چیست که قاسمی در پاسخ گفت: به هر حال بحث 11 سپتامبر بحث روشنی هست. اتفاق مهمی در آمریکا بود، دادگاه هایی در این زمینه شکل گرفت و در این دادگاه ها کشور مشخصی را متهم به دخالت در این ماجرا کردند. احساس می کنم تا حدی به دلایل اوضاع مرسوم و همچنین جدیدی که در آمریکا شکل گرفته است تلاش هایی صورت می گیرد که این عنوان کم رنگ نشان داده شود.

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان افزود: امیدواریم در این خصوص هر آنچه که در دادگاه های آمریکایی در خصوص احقاق حق جان باختگان و بازماندگان آنها به اثبات رسیده است محقق شود و ما دیگر در آینده شاهد این گونه حوادث نباشیم.

شرایط جدیدی در منطقه ایجاد شده است است

در ماه های آینده شاهد تبادل هیات های بیش تری میان پایتخت کشور عزیزمان ایران ـ آنکارا خواهیم بود

گفت وگوی اخیر روسای جمهور کشور عزیزمان ایران و ترکیه در آستانه قزاقستان پرسش دیگری بود که در این نشست از سخنگوی وزارت خارجه پرسیده شد، در این راستا خبرنگاری خطاب به قاسمی گفت، روز گذشته بعد از نشستی که آقای اردوغان با آقای روحانی داشت وی ابراز امیدواری کرد که در نشست آستانه 6 ایران، روسیه و ترکیه به راه حل نهایی جهت بحران سوریه دست پیدا کنند. از دیگر سو آقای روحانی نیز در سخنانی گفتند که روابط کشور عزیزمان ایران و ترکیه وارد مرحله جدیدی شده است است که سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در پاسخ، گفت: تعاملات و همکاری ها بین دو کشور همسایه و دوست یعنی کشور عزیزمان ایران و ترکیه از قبل وجود داشته و در ماه های گذشته از یک روند صعودی برخوردار بوده است که از جمله می توان به سفر سرلشکر باقری به ترکیه اشاره کرد.

وی با بیان این که در آینده شاهد تبادل هیات های بیش تری بین دو کشور خواهیم بود و بحث های کارشناسی بین دو کشور با جدیت ادامه خواهد یافت، گفت: فکر می کنم شرایط تازه در منطقه ایجاد شده است که دو کشور کشور عزیزمان ایران و ترکیه از ظرفیت های خود به صورت زیاد و مناسب تری جهت حل پرسشها موجود استفاده کنند و هم افزایی بیش تری داشته باشند.

قاسمی تاکید کرد: در ماه های آینده تبادل هیات های دیگری بین کشور عزیزمان ایران و ترکیه انجام خواهد شد و مشورت های موجود بین دو کشور با قدرت استمرار خواهد داشت.

خبرنگار دیگری در این نشست در مورد کارها کشور عزیزمان ایران جهت تسهیل شرایط سفر زایران ایرانی جهت شرکت در مراسم اربعین حسینی و سفر آنها به عراق پرسید که اودر پاسخ گفت: از مدت ها پیش ستاد اربعین در وزارت کشور با حضور سایر ارگان های ذیربط از جمله بخش کنسولی وزارت خارجه و دیگر بخش های این وزارت منزل تشکیل شده است است و این ستاد برنامه ریزی ها و نشانه گذاری های مورد نیاز را در مورد این مراسم داشته است و ما امیدواریم که با استفاده از تجارب سالیان قبل بتوانیم با تسهیلات بیشتری در خدمت زائران ایرانی باشیم.

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در ادامه این نشست راجع به بعضی اخبار مبنی بر احتمال خروج آمریکا از برجام گفت: همه این ها گزینه ها و مسائلی است که در رسانه ها مطرح شده است و باید صبر کرد و دید که چه اتفاقی می افتد.

وی با بیان این که تصمیمات کشور عزیزمان ایران در هیات عالی نظارت بر برجام بهنگام گرفته می شود، تصریح کرد: سناریوهای مورد نیاز در همه موارد در حوزه برجام دیده شده است و آنچه که به نفع کشور است عملیاتی و اجرایی می شود.

قاسمی همچنین با اشاره به سفر وزیر خارجه پاکستان به پایتخت کشور عزیزمان ایران و مشورت هایش با مقامات ایرانی، گفت: در جریان این سفر در مورد مباحث متعددی که بین دو کشور وجود دارد از جمله پرسشها سیاسی، امنیتی، اقتصادی، مرزی، فرهنگی و همچنین پرسشها منطقه بحث و گفت وگو خواهد شد.

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در پاسخ به سوالی در مورد توصیه ترامپ به مقامات عربستانی مبنی بر پیگیری پروژه کشور عزیزمان ایران هراسی، خاطرنشان کرد: کشور عزیزمان ایران هراسی یک حربه تازه نیست بلکه یک حربه نخ نما شده است است که آمریکا و بعضی از کشورهای منطقه می خواهند با به کارگیری این حربه شرایط را جهت کشور عزیزمان ایران تنگ کنند و پرسشها اقتصادی خود را به پیش ببرند.

وی همچنین تاکید کرد: بحث نفوذ کشور عزیزمان ایران در منطقه موضوعی طبیعی و بسیار روشن است.

وزارت خارجه با واگذاری خدمات کنسولی به شرکت های قانونی از طرف سفارت منزل ها مشکلی ندارد

بازار سیاه دریافت روادید در اطراف بعضی سفارت منزل ها را پیگیری می کنیم

قاسمی در پاسخ به سوالی در مورد بازار سیاهی که در ارتباط با صدور روادید در اطراف بعضی از سفارتخانه های اروپایی در کشور شکل گرفته هست، گفت: ما در حال پیگیری این عنوان هستیم. جلساتی را با نهادهای ذی ربط در این ارتباط داشته و خواهیم داشت و در صورت نیاز از طریق سیستم قضایی اقدام خواهیم کرد به نحوی که بتوانیم این مسئله را تا حدود زیادی برطرف کنیم و اجازه ندهیم که بعضی سوء استفاده گران این گونه برخوردهای غیرمنصفانه را با هموطنان مان انجام دهند.

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان با بیان اینکه بعضی از سفارتخانه ها نیز در این ارتباط تذکراتی را دریافت کردند و همکاری های مناسبی نیز جهت حل و فصل این عنوان داشته اند، ادامه داد: وزارت خارجه با این عنوان که سفارتخانه های خارجی در پایتخت کشور عزیزمان ایران بخشی از خدمات کنسولی خود را به شرکت های قانونی ثبت شده است در داخل کشور عزیزمان ایران واگذار کنند تا از این طریق بتوانند خدمات سریع تری را به شهروندان ایرانی ارائه دهند مشکلی ندارد و حتی می توانیم آنها را در این زمینه تشویق کنیم.

وی گفت: داشتن دفاتری خارج از سفارتخانه ها جهت انجام امور کنسولی به وسیله این نمایندگی ها مسئله ما نیست و آنچه که مسئله است و باعث گلایه شهروندان شده است شبکه های مافیایی است که در اطراف بعضی از سفارتخانه ها به ایجاد بازار سیاه اقدام کرده بودند و امروز کارها خود را در حوالی این دفاتر و شرکت ها پیگیری می کنند.

قاسمی در ادامه تغییرات ایجاد شده است در وزارت خارجه را تغییرات بنیادین و بسیار اساسی دانست و گفت: در زمینه ایجاد این تغییرات کار بزرگی طراحی شده است و این عنوان متناسب با ضرورت های کشور و نیازهای وزارت خارجه بوده هست. ما دو ماه وقت داریم که تاپ چارت وزارت خارجه را که مورد تصویب شرکت امور استخدامی قرار گرفته اجرایی کنیم، در حال اجرایی و عملیاتی کردن آن هستیم و امیدواریم تا مهرماه به نتیجه های مورد نظر دست پیدا کنیم.

وی گفت: تدوین بخشی از چارت وزارت خارجه نیز هفته گذشته به وسیله معاونت های این وزارتخانه تکمیل شد و فکر می کنم به شرکت امور استخدامی ارسال شده است که در آنجا مورد تصویب قرار بگیرد.

قاسمی با بیان این که بر اساس این تغییرات، معاونت دیپلماسی اقتصادی و معاونت سیاسی در وزارت خارجه ایجاد می شود، گفت: در همین چارچوب ادارات کل نیز نسبت به گذشته از توان بیش تری برخوردار خواهند بود و هم وقت به وزیر خارجه و دو معاونت سیاسی و اقتصادی و همچنین سایر معاونت ها در وزارت خارجه پاسخگو خواهند بود.

سازمان انرژی اتمی راجع به مسایل فنی صاحب نظر است

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در پاسخ به این پرسش که بیانات آقای صالحی در مصاحبه با مجله اشپیگل نظرات شخصی وی بوده یا نظرات نظام بوده است؟ تصریح کرد: آنچه که موضع وزارت خارجه بود را مطرح کردم و اگر ابهامی به خصوص در مورد پرسشها فنی وجود داشته باشد می توانید به بخش ارتباطات شرکت انرژی اتمی مراجعه کنید و پاسخ های مورد نیاز را دریافت کنید. این شرکت در مورد پرسشها فنی صاحب نظر است و می تواند پاسخگوی سوالات در این زمینه باشد.

وی ادامه داد: آنچه که موضع کشور عزیزمان ایران و وزارت خارجه است را من تلاش کردم در اینجا به صورت کلی و متناسب با هنگامی که که وجود داشت خدمت تان عرض کنم.

به گزارش ایسنا، سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در ابتدای نشست خبری با محکوم کردن جنایت های صورت گرفته در میانمار، گفت: متاسفانه می بینیم که حقوق مسلمانان در این کشور در حال تضییع شدن است و این اتفاقات در برابر نگاه کشورهایی رخ می دهد که مدعی حقوق بشر هستند.

وی همچنین با اشاره به رخ دادن بعضی از حوادث طبیعی در قاره آمریکا از جمله طوفان در کشور آمریکا و زلزله در مکزیک با قربانیان و جان باختگان این حوادث ابراز همدردی کرد.

واژه های کلیدی: ایران | ایرانی | ایرانی | وزارت کشور | وزارت خارجه | وزارت امور خارجه | وزیر خارجه عربستان | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz