حرکت اما واتسون نویسنده بازیگری بازیگران

حرکت: اما واتسون نویسنده بازیگری بازیگران بازیگر مدرسه زندگی آلبوم میلیون

گت بلاگز اخبار اجتماعی واکنش مدیرعامل خبر رسان تلگرام به خبر انتقال سرورها به کشور عزیزمان ایران

موضوع انتقال سرورهای خبر رسان تلگرام به کشور عزیزمان ایران مدتی است به وسیله مسئولان ارتباطی و قضایی کشور مطرح شده است هست. اگرچه وزارت ارتباطات از انتقال سروره

واکنش مدیرعامل خبر رسان تلگرام به خبر انتقال سرورها به کشور عزیزمان ایران

واکنش مدیرعامل خبر رسان تلگرام به خبر انتقال سرورها به ایران

عبارات مهم : ایران

موضوع انتقال سرورهای خبر رسان تلگرام به کشور عزیزمان ایران مدتی است به وسیله مسئولان ارتباطی و قضایی کشور مطرح شده است هست. اگرچه وزارت ارتباطات از انتقال سرورهای خبر رسان تلگرام سخن می گوید، ولی ظاهرا این شرکت با استفاده از CDNهای مستقر در کشور عزیزمان ایران جهت زیاد کردن سرعت دانلود موافقت کرده است و نه انتقال سرورها به صورت کامل.

به گزارش ایسنا، زمانی که از شنبه هفته گذشته، شایعاتی در خصوص موافقت خبر رسان تلگرام با انتقال سرورهایش به کشور عزیزمان ایران مطرح شد، پاول دورف، مدیر عامل خبر رسان تلگرام در صفحه توییتر خود نوشت: هیچ یک از سرورهای خبر رسان تلگرام (و یا هر سروری با اطلاعات شخصی بازدیدکنندگان ما) به کشور عزیزمان ایران انتقال یافته نشده و آنجا مستقر نخواهد شد.

واکنش مدیرعامل خبر رسان تلگرام به خبر انتقال سرورها به کشور عزیزمان ایران

اما چند روز بعد، در سایت خبر رسان تلگرام مطالبی راجع به روش هایی جهت زیاد کردن سرعت انتقال داده خبر رسان تلگرام مطرح شد. در این سایت نوشته شده است بود: «ما از سرورهای توزیع شده است خود جهت زیاد کردن سرعت دانلود در مناطق بدون سانسور که در آنها آزادی بیان تضمین شده است است استفاده می کنیم. و حتی در آن مناطق نیز به آنها اعتماد نمی کنیم.»

در ادامه نیز آورده بود: «اما هنگامی که خبر رسان تلگرام در مناطق دیگر به شدت محبوب می شود، فقط می توانیم روی CDN ها تکیه کنیم که با آنها از نقطه نظر فنی مانند سرویس دهنده های اینترنت (ISP) واکنش‌ها می کنیم که فقط داده های رمزنگاری شده است ای را که قادر به کشف رمز آن نیستند، دریافت می کنند. به لطف این فناوری، سرعت دانلود تصویر ها و فیلم هایی که به صورت عمومی منتشر می شوند، در مناطقی مانند ترکیه، اندونزی، عربستان سعودی، هند، کشور عزیزمان ایران و عراق به مراتب زیاد کردن می یابد، بدون اینکه کمترین خدشه ای به امنیت وارد شود.»

موضوع انتقال سرورهای خبر رسان تلگرام به کشور عزیزمان ایران مدتی است به وسیله مسئولان ارتباطی و قضایی کشور مطرح شده است هست. اگرچه وزارت ارتباطات از انتقال سروره

پس از آن و زمانی که هنوز هم مسائلی مربوط به نقض حریم شخصی بازدیدکنندگان خبر رسان تلگرام وجود داشت، مدیرعامل خبر رسان تلگرام باز هم در تویتتر خود نوشت: «برعکس، نودهای ذخیره سازی نمی توانند موجب سانسور اطلاعات شوند.»

دورف همچنین در پاسخ به اینکه حتی اگر دولت کشور عزیزمان ایران به واسطه کدگذاری شدن فایل ها قادر به خواندن آنها نباشد، به علت حضور CDN ها در ایران، اقدام به از بین بردن آنها خواهد کرد، نوشت: فایل های مهم هر لحظه در سرورهای خبر رسان تلگرام ذخیره خواهند شد و اگر نسخه CDN غیرقابل دسترسی باشد، از این طریق قابل بازیافت خواهند بود.

همچنین در توییتر خبر رسان تلگرام اعلام شده است بود: «آنها نمی توانند این کار را انجام دهند و بازدیدکنندگان اطلاعات را چه از طریق CDN ها و یا مستقیما از سرورهای خبر رسان تلگرام دریافت خواهند کرد.» درواقع داده بازدیدکنندگان همچنان در سرورهای خبر رسان تلگرام وجود دارد و تنها کپی های کدگذاری شده است از این فایل ها در کشور عزیزمان ایران ذخیره می شود که حتی در صورت از بین بردن کردن فایل های ذخیره شده، اصل آنها مستقیما از طریق خبر رسان تلگرام قابل دانلود است و در نهایت سانسوری امکان پذیر نیست.

واکنش مدیرعامل خبر رسان تلگرام به خبر انتقال سرورها به کشور عزیزمان ایران

اما جنجال ها راجع به انتقال سرورهای خبر رسان تلگرام به کشور عزیزمان ایران جهت چند روزی خوابیده بود تا زمانی که وزیر ارتباطات امروز باز هم اعلام کرد خبر رسان تلگرام انتقال سرورها به کشور عزیزمان ایران را پذیرفته هست. بعد از اعلام این خبر، بازدیدکنندگان شبکۀ اجتماعی توییتر با مراجعه به توییتر پاول دورف باز هم خواستار براق سازی در این زمینه شدند که آیا خبر رسان تلگرام انتقال سرورهایش به کشور عزیزمان ایران را پذیرفته است؟ دورف نیز همان پاسخ قبلی خود را ارائه داد که: «هیچ یک از سرورهای خبر رسان تلگرام (و یا هر سروری با اطلاعات شخصی بازدیدکنندگان ما) به کشور عزیزمان ایران انتقال یافته نشده و آنجا راه اندازی نخواهد شد.»

در نهایت همان طور که پاول دورف در کانال تلگرامی خود نیز نوشته هست، به نظر می رسد مساله ای که حاشیه ایجاد کرده، تفاوت در اصطلاح انتقال سرورهای خبر رسان تلگرام و CDN ها و شبکه های انتقال محتواست. اگرچه ظاهرا خود خبر رسان تلگرام هم اذعان کرده که از CDNهای کشور عزیزمان ایران جهت فایل ها و در جهت زیاد کردن سرعت انتقال داده استفاده خواهد کرد، ولی بحث انتقال کامل سرورهای این شرکت صحیح نیست.

موضوع انتقال سرورهای خبر رسان تلگرام به کشور عزیزمان ایران مدتی است به وسیله مسئولان ارتباطی و قضایی کشور مطرح شده است هست. اگرچه وزارت ارتباطات از انتقال سروره

واژه های کلیدی: ایران | انتقال | تلگرام | دانلود | اطلاعات | انتقال داده | کانال تلگرام | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz